DAAL Autism Project Aina Bobarnac Damian Nedescu

Moderators: camel, moderators

DAAL Autism Project Aina Bobarnac Damian Nedescu

Postby dora » Sat Dec 08, 2018 12:07 pm

https://www.facebook.com/coaching.autis ... cation=ufi

DAAL Autism Project anunta initierea altor 2 proiecte. Pe unul din ele l-am amintit deja in liniile directoare pe care le-am descris cand am facut anuntul oficial de lansare a DAAL Autism Project. E vorba de seminariile DAAL. Primele doua vor avea loc unul la Bucuresti, pe 15 si 16 decembrie 2018 iar cel de-al doilea pe 26 si 27 ianuarie la Timisoara. In cadrul celui de al doilea, in capitala Banatului, vom lansa oficial si un nou proiect al anului 2019. Care consta in acordarea a 10 burse complete pentru cursul BACB pentru terapeutii care vor sa devina coordonatori acreditati. 2 din burse sunt alocate pentru Timisoara. Conditiile de eligibilitate se vor anunta in cadrul seminarului iar apoi, interviurile cu cei care au aplicat pentru cele doua burse, se vor organiza intr-un interval intre 3 si 4 saptamani de la anuntul oficial. In urmatoarea saptamana dupa interviu se vor anunta cei doi bursieri alesi.

Seminariile DAAL se vor intinde pe doua zile si vor fi sustinute de Alina Bobarnac si Damian Nedescu. De la ora 10.00 la ora 18.00. Se poate inscrie oricine. Terapeut, parinte sau curios. ( Nu se dau credite si nici diplome).Prima zi structurata pe cateva din problemele majore cu care se confrunta echipele in terapia ABA in lucrul cu copiii.
- evaluarea copilului la modul profesionist - test ABLLS-R
- Tehnici de lucru - Discrete trail (DTT)
- Tehnici de lucru - Incidental teaching (IT)
- Generalizarea in procesul de educare si de ce in lipsa acesteia achizitiile dispar
A doua zi va fi rezervata exclusiv raspunsului la intrebari. Fiecare participant va putea sa formuleze, pe baza suportului de seminar, a discutiilor din sala sau a bookletului din evaluarea ABLLS pe care toti participantii le vor primi, 2 intrebari. Vom incerca sa raspundem la absolut toate intrebarile, indiferent ca sunt 50 sau 200.
Costul participarii la seminar e de 150 lei de persoana, pentru cele doua zile, care se poate plati in contul afisat.

Alina Daniela Bobarnac PFA
Nr. Registrul Comertului: F40/1353/17.08.2017
Cod Fiscal: 38106948
Nr. Cont: RO28INGB0000999908555613
BANCA: ING Bank

Pentru inscrieri va rugam sa trimiteti email cu dovada platii si numele exact al participantului/participantilor, separat, pentru fiecare oras in parte.

Bucuresti 15-16 decembrie 2018
seminardaal.b@gmail.com

Timisoara 26-27 ianuarie 2019
seminardaal.tm@gmail.com
dora

Return to ANUNTURI ABA