AJUTOARE ALIMENTARE UE

Moderator: moderators

AJUTOARE ALIMENTARE UE

Postby dora » Thu Jul 07, 2016 10:20 am

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Sector 6 informează cetățenii că de marți, 28 iunie 2016, ora 08:00, va începe distribuirea produselor alimentare din cadrul Programul Operaţional Ajutorarea Persoanelor Defavorizate 2015/2016.

http://www.protectiacopilului6.ro/nouta ... 6_pg_0.htm

(1) Categoriile de persoane cele mai defavorizate care beneficiază de ajutoare alimentare distribuite în cadrul POAD şi care au calitatea de destinatari finali în conformitate cu prevederile Regulamentului (UE) nr. 223/2014 sunt:

....
G.persoanele cu handicap grav şi accentuat, adulţi şi copii, care nu beneficiază de îngrijire în servicii sociale în regim rezidenţial, publice sau private;

Sunt așteptate să ridice ajutoarele alimentare 14.794 persoane care aparțin grupurilor țintă stabilite prin H.G. nr. 799/2014 și H.G. nr. 627/2015.

Programul Operaţional Ajutorarea Persoanelor Defavorizate 2015/2016 se va desfășura în sectorul 6 în următoarele puncte de lucru - centre de distribuire, iar acordarea ajutoarelor alimentare se va efectua după cum urmează:

Aleea Istru nr. 6 (Centrul pentru copii cu Dizabilități Domnita Bălașa) – persoanele a căror nume de familie începe cu literele A, B, C, D, E, F inclusiv,

Bulevardul Uverturii nr. 81 (Cantina socială Uverturii) - persoanele a căror nume de familie începe cu literele G, H, I, J, K, L, M, N, O inclusiv,

Drumul Sării nr. 2 - persoanele a căror nume de familie începe cu literele P, R, S, Ș inclusiv,

Bulevardul Iuliu Maniu nr 101 - persoanele a căror nume de familie începe cu literele T, Ț, U, W, V, Z inclusiv.

Programul de lucru al punctelor de distribuire este de luni până joi în intervalul orar 08:00 - 16:00 și vineri 8.00-14.00.

Fiecare dintre persoanele beneficiare ale POAD 2015/2016 trebuie să se prezinte la centrul de distribuire aferent literei cu care începe numele de familie, în niciun caz la altul decât cel menționat mai sus, pentru a putea ridica ajutoarele care le revin de drept. Ajutoarele alimentare vor putea fi ridicate doar de către titular, care se va prezenta cu actul de identitate în original.
dora

Re: AJUTOARE ALIMENTARE UE

Postby dora » Wed Jan 10, 2018 9:13 am

dora

Return to LEGI, HOTARARI,ORDONANTE