Asociatii Alba?

Moderators: camel, moderators

Asociatii Alba?

Postby rodicac » Tue Nov 25, 2008 8:57 am

As dori informatii despre cum pot infiinta o asociatie; vreau sa dechid o asociatie pentru copii cu autism, adhd si sindrom down, dar nu stiu de unde sa incep; la noi in oras nu avem nimic; nici macar in tot judetul ALBA nu avem o asociatie
rodicac

Postby dora » Tue Nov 25, 2008 9:12 am

rodica ,

uite ce-am gasit

Alba Iulia, strada Ampoiului
Asociatia pentru Consiliere si Asistenta Specializata – ACAS Alba Iulia (mirela_ghicau@yahoo.com)

Doua articole aici

http://www.autism.ro/forum/viewtopic.php?t=4017
dora

Postby rodicac » Tue Nov 25, 2008 2:19 pm

Multumesc mult DORA din cite stiu eu acestea sint ceva centre de recuperare, nu asociatie a parintilor cu copii cu nevoi speciale si sint foarte multi copii de la orfelinat si multi tigani care sint cuprinsi acolo, dar o sa ma interesez
rodicac

Postby luiza » Sat Jan 10, 2009 5:26 pm

rodicac wrote:Multumesc mult DORA din cite stiu eu acestea sint ceva centrue de recuperare nu asociatie a parintilor cu copii cu nevoi speciale si sint foarte multi copii de la orfelinat si multi tigani care sint cuprinsi acolo dar o sa ma interesez :cry:

organizam lunar intalniri ale parintilor copiilor cu autism din alba iulia, deci ceva se face si pentru parintii. Daca doriti sa participati sunteti binevenita. pentru detalii mai multe va las adresa de email radonneus@gmail.com
luiza

Postby dora » Sat Jan 24, 2009 6:40 pm

Luiza,

probabil nu ai timp, dar ar fi minunat sa ne povestesti ce faceti la asociatie...o data pe luna, dupa intalnirea cu parintii
Sau articolele din presa locala
dora

Return to JUD ALBA, ARAD, ARGES, BACAU