AVERTISMENT

Moderators: camel, jumbo, shakalu, dora, Milena, dominique, moderators

AVERTISMENT

Postby taticulandrei » Sat Apr 26, 2014 9:05 pm

Ma numesc Andrei, am 42 ani si sunt tatal unui copil diagnosticat cu autism. Imi permit aceasta postare pentru a trage un semnal de alarma tuturor parintilor cu copii cu autism care intra in contact cu doua persoane foarte periculoase pentru familiile lor. In cursul anului trecut sotia mea a adus-o pe Simona Fsebe pentru a-l vedea pe copilul nostru. Dupa prima vizita in care Simona Fsebe l-a observat pe baiatul nostru, (pentru o ora 150 ron, ENORM), ne-a spus ca ne va face un program si va incepe terapia impreuna cu o alta terapeuta, Iulia Ignat. Am fost de acord nestiind pe cine urma sa aducem in casa. La scurt timp, am inceput sa primesc mesaje de la Iulia Ignat, initial pareau nevinovate, de genul : copilul merge bine, reactioneaza bine la terapie, face progrese, apoi, pe nesimtite, mesajele au devenit mult mai personale (mi-a facut placere sa te vad azi) si la scurt timp acestea au devenit foarte insistente (m-am indragostit de tine). Bineinteles ca la prima ocazie am incercat sa-i explic ca sunt insurat si ca nu-i inteleg intentiile. Iulia Ignat mi-a spus ca vrea doar o relatie extraconjugala cu mine si atat. Am fost socat sa aud asa ceva si seara i-am spus sotiei mele ca aceasta femeie nu mai are ce cauta la noi in casa; sotia mea a inteles foarte bine de ce (ea a simtit ca ceva nu e in regula cu acele femei). La cateva luni dupa acest incident, am citit pe Facebook un mesaj postat de Iulia Ignat (vezi poza atasata) in care scria ca Alina Laura Sarbu o hartuieste si o face vinovata de divortul ei. Din intamplare o cunosc pe Alina Laura Sarbu (mergem la acelasi logoped cu copiii) si stiu ca este o persoana cumsecade, foarte implicata in cresterea si recuperarea copilului ei diagnosticat cu autism inalt functional. Am inceput sa intreb si alti barbati pe care-i cunosteam (tati de copii cu autism care lucrasera cu cele doua) si am aflat ca mai sunt cel putin trei tatici care au intretinut relatii sexuale cu Iulia Ignat, in afara de Radu Sarbu care a cazut in capcana si si-a parasit familia. Va rog aveti grija pe cine primiti in casele voastre! Aceste femei profita de faptul ca sotiile noastre sunt preocupate de recuperarea copiilor nostri si nu observa ca ele le racoleaza sotii.
Attachments
Postare Iulia Ignat (Medium).JPG
taticulandrei

Return to DIVERSE