As avea nevoie de o carte / Cine ma poate ajuta?

Moderators: camel, moderators

As avea nevoie de o carte / Cine ma poate ajuta?

Postby Veronica » Mon Jun 26, 2006 11:06 am

E vorba de cartea Psihologia si psihopatologia dezvoltarii copilului mic, autor Tiberiu, M. (1999), editura Augusta, Timisoara. Nu am gasit-o nicaieri. Am incercat in biblioteci, librarii etc.
Stie cineva unde as putea gasi aceasta carte?

Va multumesc!
Veronica

Postby Magister » Wed Nov 08, 2006 11:03 pm

Caut cartea:
Gail Hawkins - How to Find Work That Works for People with Asperger Syndrome: The Ultimate Guide for Getting People With Asperger Syndrome into the Workplace (and Keeping Them There!)

Daca are cineva mijloace comode de plata in afara, o pot cumpara (eventual si in asociere cu altii, o copiem, donam unei biblioteci etc)
n.1974, recent Dx - sindrom Asperger
"Nu imi propun sa scriu o oda decaderii, ci sa ma laud cu placerea cocosului cantator dimineata, cocotat peste cuibar, chiar numai pentru a-mi trezi vecinii" Henry David Thoreau - Walden
Magister

Postby simona » Fri Nov 10, 2006 3:19 pm

Imi poate imprumuta cineva "Teaching Language to Children with Autism or Other Developmental Disabilities", Sundberg & Partington, va rog?
http://www.behavioranalysts.com/product ... cts_1.html
Dani, august 2003, tulburare de spectru autist
simona

Re: As avea nevoie de o carte / Cine ma poate ajuta?

Postby Otilia Secara » Fri Dec 22, 2006 9:36 pm

Veronica wrote:E vorba de cartea Psihologia si psihopatologia dezvoltarii copilului mic, autor Tiberiu, M. (1999), editura Augusta, Timisoara. Nu am gasit-o nicaieri. Am incercat in biblioteci, librarii etc.
Stie cineva unde as putea gasi aceasta carte?

Va multumesc!

Veronica, iti pot imprumuta cartea de care ai nevoie. Au mai aparut, sub redactia prof. Mircea, primele doua volume din Tratatul de Psihopatologie si Sanatate Mintala a Copilului si Adolescentului (2004 si 2006). In al doilea volum exista doua capitole despre tulburarile din spectrul autist!
Otilia Secara

Return to CARTI, FILME AUTISM