dennis

Moderators: camel, jumbo, shakalu, dora, Milena, dominique, moderators

dennis

Postby oana26 » Wed Apr 15, 2009 6:05 pm

Buna zia.Va scriu din Italia.Am un baietel de 4 ani care acum 2 ani jumate a fost diagnosticat cu "disturbi dello spettro autistico".De 2 ori pe saptamana face terapie psihomotorica si la gradinita statul i-a acordat o invatatoare(in afara de cele 2 ale clasei)care se ocupa numai de el.Nu pot sa zic ca se fac miracole dar progresam incet,incet.Inca nu vorbeste dar pe zi ce trece invata sa se faca inteles din ce in ce mai mult.Acum asteptam rezultatele la 2 analize pe care le-a cerut neuropsihiatrul:cariotipul si neuroscopia.Mi-ar face placere sa stau de vorba cu alte mamici care au copii cu astfel de probleme,poate chiar sa ne sfatuim reciproc.[/list]
oana26

Postby Milena » Tue Jun 16, 2009 7:47 pm

Buna, Oana, imi cer scuze ca n-am vazut mesajul tau pana acum. Ce vesti mai aveti? ati terminat investigatiile medicale? Mai povesteste-ne despre progresele baietelului tau, dar si despre dificultatile pe care le intampinati, dacaa sunt, poate reusim sa ne mobilizam mai bine si sa raspundem mai repede la intrebarile tale de data aceasta:)

Cu drag,
Milena
Mara - aprilie 2000; diagnostic: autism infantil; alte observatii: prematur gradul III
Milena

Return to O ZI CU COPILUL MEU