Cine a mai fost la dr tinus smits, olanda???

Moderators: camel, jumbo, shakalu, dora, Milena, dominique, admin, moderators

Cine a mai fost la dr tinus smits, olanda???

Postby paulvultur » Thu Mar 27, 2008 7:41 pm

buna .
si noi am incercat sa il sunam pe domnul doctor TINUS SMITS

si nu am reusit .cred ca nu mai sunt bune acele numere,sau ce sa intamplat pentru ca nu suna?
va rog sa ma ajutati

va multumesc .
paulvultur

Postby gabi.b » Fri Mar 28, 2008 9:06 am

Cineva din Oradea a fost la el , pana dupamasa incerc sa-i postez aici numarul....
gabi.b

Postby paulvultur » Sat Mar 29, 2008 11:37 am

buna .va rog frumos cand aveti timp sa il postati va rog mult de tot .

persoana care a fost la el , cum a fost ? speram sa plecam si noi , cat mai repede

va rog mult de tot as avea nevoie de numar de telefon va rog sa ma ajutati .

va multumesc
paulvultur

Postby gabi.b » Sat Mar 29, 2008 2:40 pm

acesta este numarul pe care au vorbit , dar trebuie sa suni seara...

0031/ 402220890 , copiii au fost acum in 17 martie la el , sunt doi pacienti al d-nului dr Naghiu (de un an) si un pacient care nu a luat pana acum homeopate . Cei doi ai d-rului Naghiu au primit niste completari si li s-a spus sa mearga in continuare pe schema inceputa de dr Naghiu , dar sa-i trimita mail cu rezultatele . Celalalt copilasi a primit remedii de la dr, Tinus ...Deci treaba e proaspata nu se poate inca spune nimic ...Mult noroc sa aveti!!! V-am mai scris pe privat date de contact a parintilor ...daca va ajuta...
gabi.b

Postby dora » Sun Mar 30, 2008 6:44 pm

Doina Ocu a fost cu Iris...
cine stie amanunte sa spuna...eventual tutorii care lucreaza la anumite familii(carora intratul pe forum li se pare o pierdere de timp)
ar putea sa vina cu informatii...
dora

Postby dora » Tue Apr 01, 2008 8:18 am

Draga Dora ,
Sunt manuela ( din brasov ) mamica lui tudor .
sunt unul din parintii care incearca tratamentul dr. Tinus.
am fost in olanda la inceputul lunii februarie .

consultatia dureaza cam 2 ore si costa 210 euro. a fost interesat de carnetul cu evidenta vaccinarilor , rmn, testul auditiv facut la spitalul panduri ( test sub anestezie totala ) , evaluari si diagnosticul oficial . A fost foarte insistent in a afla care au fost semnele de debut, ce ne-a atras atentia , legatura cu vaccinurile . noi am pastrat vaccinul priorix facut lui tudor la 1 an . reactia de atunci la vaccin este aproape cea descrisa in cazurile lui tinus. nu stiam nimic de autism pe atunci , iar de legatura dintre vaccin si autism nici atat.
i-am aratat tratamentul prescris de dr. naghiu in decembrie si pe care nu il incepusem inca . nu a fost de acord in totalitate cu el . a pastrat un singur remediu din toate .
tratamentul dat de tinus este unul de detoxifiere la vaccinuri ( in prima faza ) : priorix, engerix ( antihepatita ) , sabin ( antipolio) si .
remediile le-a comandat dr. tinus in belgia si olanda . suplimentar a prescris vitamina c - liposolubila si hidrosolubila - cate 6 grame pe zi si ulei de peste ( omega 3 ) . nu a fost incantat de uleiul de peste pe care il administram noi ( cod liver oil lisy ) si ne-a comandat el toate remediile ( cele homeopate , vitamina c si uleiul de peste ). toate au costat pana in 300 euro. plata se face cand farmacia anunta pregatirea coletului , banii se vireaza intr-un cont indicat , iar coletul este expediat dupa confirmarea primirii banilor. coletul l-am primit in 3 saptamani.
Dora, eu lucrez pana in jur de ora 16 , dar imi este mai usor sa vorbesc la telefon .

Nu am tinut secret ca am fost la dr. tinus.
din contra ,am incurajat parinti sa mearga acolo. 3 familii din oradea au fost in martie , urmeaza inca doua din brasov .
voi reveni cu orice alte detalii - daca doriti - legate de acest tratament .
greuceanu1967@yahoo.com
dora

Postby teo » Tue Apr 01, 2008 1:32 pm

Avem si noi programare la inceputul lunii iunie.Am sunat in februarie si mai devreme de luna iunie nu s-a mai putut face programare.
teo

Postby formykid » Fri Jul 16, 2010 4:03 pm

De ce spunea el ca uleiul de peste de la Lyssi nu este bun(eu i dau fetitei mele din acela de peste cu aroma de lamaie e adevarat nu din ficat de cod, am inteles ca acela se administreaza mai mult iarna) Ce v-a recomandat exact cu Omega 3?
La remediul unic in cazul vostru de exemplu( doar asa de discutie intreb) ce a ales si doza unica cum se administreaza saptamanal sau cum?
Merci anticipat de eventualele raspunsuri(imi cer scuze daca eventual am intrebat prea mult). Multa sanatate
It requires more courage to suffer than to die.
formykid

Return to TERAPII