Traduceri

Moderators: camel, jumbo, shakalu, dora, Milena, dominique, moderators

Traduceri

Postby Milena » Tue Sep 30, 2003 1:10 pm

Nu-mi dau seama la ce s-au gandit initiatorii acestui topic. Traducerile puse la dispozitie celor care nu cunosc engleza ar putea fi considerate munca voluntara. Sau macar sinteza materialelor citite... Nu cred insa ca ar trebui publicate de-a valma, ci coordonate de cineva. Cu alte cuvinte, ne intoarcem de unde am plecat: e nevoie de un voluntar. Se ofera cineva? :)
Milena

Postby emma » Sat Oct 11, 2003 9:39 am

Buna la toata lumea!
eu ma ofer voluntar, insa la traduceri in lb franceza.am gasite zeci de siteuri pe aceasta tema, multe materiale interesante . pe site-ul
www.autismeactus.org exista un forum cu peste 500 utilizatori, am aflat multe lucruri de acolo.
daca va intereseaza asemenea traduceri, o sa incep sa scriu.
emma

Postby shakalu » Sat Oct 11, 2003 5:57 pm

emma , cum te descurci cu engleza?...nu de alta dar americanii si englezii sunt cei mai avansati la tot ceea ce inseamna studii , informatii , terapii si in general lupta cu autismul ; daca poti iti dau eu fara numar :)
shakalu

Postby emma » Sat Oct 11, 2003 6:37 pm

ufff..stiu ca ei sunt cei mai cei, si mai stiu ca multe din articolele preluate de francezi sunt traduceri dupa site-urile americane..daca imi dati varianta in engleaza, in cel mai fericit caz gasesc trad in franceza si o fac rapid..la engleza sunt nivel mediu, franceza o stiu perfect..
emma

Return to TRADUCERI